S remeslami som začínal v 80. rokoch, keď som zhotovil prvé drevené koryto z topoľa. Do roku 2010 som sa venoval len drevu. Remeselne som zhotovoval drevené úžitkové nádoby, varechy, korýtka, upravoval samorasty, a podobne.                              

      V roku 2010 som urobil prvé pokusy podriadiť si drôt a opliesť sklenené fľaše. Napadlo mi totiž, že práve tu by bola moja „parketa drotára“. Vyrába sa veľa krásnych tvarov fliaš, ktoré žiaľ končia v odpade.  Časom ma však odborníci v oblasti drotárčiny presviedčali, že opletanie sklenených fliaš nepatrí do drotárskeho tradičného remesla. Opletanie som preto rozšíril o keramiku a tiež drevo. S odstupom času som však získal presvedčenie, že opletanie sklenených fliaš nebol taký veľký nezmysel. Totiž, zvládnutie techniky opletania skla, mi neskôr veľmi pomohlo. Sklo je materiál tvrdý, krehký a hladký zároveň. Vytvoril som si na ňom svoje osobité vzory, pretože ako samouk nie som ovplyvnený ani zaťažený tradičnými postupmi. V počiatočných fázach drotárčiny som sa síce viac potrápil, ale teraz sa mi s drôtom pracuje o to radostnejšie.                              

        Pre tých, ktorí by chceli v budúcnosti venovať pozornosť práci s drôtom mám jedno odporúčanie, „nikdy sa nevzdávajte a každý svoj nápad dokončite, aj keď to z počiatku vypadá zle. Urobte si z drotárčiny vášeň a veľa pracujte. Sami budete prekvapení, čo všetko možno z drôtu vytvoriť.“